Siyah Noktaları Mıknatıs Gibi Çeken Soyulan Maske Yapımı

Siyah Noktaları Mıknatıs Gibi Çeken Soyulan Maske Yapımı

Siyah noktalar, cildimizi olduğundan daha yıpranmış, kirli ve kötü gösterir. Siyah noktalara kesin çözüm ise, siyah nokta oluşumuna sebep olan kaynağı bulup ortadan kaldırmak ile mümkündür. Siyah noktalar temel olarak gözeneklerde kirlerin birikip, gözeneklerin tıkanması ile ortaya çıkar. Bu yüzden de ana görev olarak tıkanmış gözeneklerden kurtulmak lazım. Siyah nokta bantlarını biliyorsunuzdur, biz ise evde siyah nokta bandı yapımı da diyebileceğimiz; siyah noktaları mıknatıs gibi çeken bir maske tarifi vereceğiz. Soyulabilen siyah nokta bandı maskesi, soyulan yapısını incelediğinizde göreceğiniz minik ve uzun siyah noktalar ile sizi çok şaşırtacak. Jelatin maskesi de denilen siyah nokta bandı maskesi, 2 ana maddenin karışması ile hazırlanıyor ve hazırlaması da çok kolay. Bu maskeyi yapmak için mikrodalga fırın da kullanacağız. Kase ve kaşık ise bize yardımcı olacak yan gereçler arasında. 5-6 dakikacık gibi kısa sürede siyah noktalara elveda diyebilirsiniz. Şimdi siyah noktaları mıknatıs gibi çeken soyulan maske yapımı için malzemeleri ve yapılışını verelim:
 Malzemeler:

  1.  Toz jelatin (1 yemek kaşığı)
  2.  Süt (2 yemek kaşığı)

Gördüğünüz gibi 2 basit malzeme kullanıyoruz. Jelatin nereden alınır, nerede bulunur derseniz, aktarlara koşmalısınız. Aktardan jelatin alabilirsiniz.

Yapılışı: 

  1.  Toz jelatini cam bir kaseye dökelim. Kasenin cam ya da seramik olması önemli, mikrodalga fırına cam ya da seramik olmayan kapları sokmamalısınız.
  2.  Sütü ekleyelim. Karıştıralım, erimesini bu noktada beklemeyin, ısınınca eriyecek.
  3.  8 saniye kadar mikrodalga fırında orta seviyede ısıtalım. (Çok fazla durmamalı, ısı karşısında çabucak sıvılaşan ve eriyen bir madde)
  4.  Burun üstüne bu madde katılaşmadan sürelim. (Elinizi çabuk tutmak isterken, aman cildinizi yakmayın! Isıyı kontrol etmekte fayda var.)
  5.  Donana kadar (yaklaşık 5 dakika) bekleyelim. Donunca zaten kaskatı kesilecek, soyulmaya hazır hale gelecek.
  6.  Şimdi siyah nokta bandı çeker gibi maskeyi cildinizden soyabilirsiniz.

Harika sonucunuzu yakından gözlemlemeyi unutmayın. Bu Siyah Noktaları Mıknatıs Gibi Çeken Soyulan Maske Yapımı tarifi ile siyah noktalardan 2 malzeme ve 6 adımda kurtulmak mümkün. Aşağıdaki görselde, siyah noktalar için yapılmış maskenin soyulma aşamasını, soyulan maske parçasındaki siyah noktaları ve siyah nokta maskesi öncesi, sonrası burnun durumunu görebilirsiniz. Siyah noktalarınız eğer bu muhteşem maske ile de geçmiyorsa, adımları doğru uyguladığınız halde sonuç değişmiyorsa, mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız.  Ayrıca siyah nokta jelatin maskesi ile minik tüyleri de ağda kullanır gibi çekebilirsiniz.  İşte Siyah Noktaları Mıknatıs Gibi Çeken Soyulan Maske Yapımı aşamaları ve sonuçları :

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ