Barbie Bebek Olmak için Milyon Dolarlar Harcıyorlar

Barbie Bebek Olmak için Milyon Dolarlar Harcıyorlar

Kimisi daha 16 yaşında, kimisi 5 çocuk annesi, kimisi 35 yaşında; hatta 50 yaş üzeri olan bile Barbie bebek olabilmek adına milyon dolarlar harcıyorlar. Buna dünyanın yeni çılgınlığı mı dersiniz yoksa moda olmuş bir estetik ameliyat çeşidi mi dersiniz, bilmiyoruz ama bazı insanlar Barbie bebek olmak için milyon dolarlar harcıyorlar. Ortada “cosplay” gibi salınan bu insanlar, klasik cosplay mantığı ile makyaj ve kostüm ile birer oyuncağa dönüşmemiş. Bu insanlar, estetik ameliyatlar geçiriyorlar ve bu ameliyatlar da klasik estetik operasyonlardan çıkışmış olduğundan belki defalarca ve defalarca estetik operasyona giriyorlar. Barbie bebek görüntüsü, bu insanlar için artık ideal olduğundan aralarında idol olmuş, fame (ünlü) olmuş ya da kariyer yapıp manken veya model olmuş hatta eskiden başarılı bir model olup sonradan Barbie bebek olmak istemiş olanlar bulunuyor. Örneğin Lolita Richi isimli bir manken şuanda henüz 18 yaşında ama görüntüsü geçirdiği estetik operasyonlar yüzünden 18 yaşının da ötesinde. Teknolojik ve tıbbi gelişmelerin artmasıyla artık Barbie bebek gibi bir oyuncak olmak çok uzak değil. Beyaz Show’a da konuk olmuş olan Valeria Lukyanova, doğuştan ince beli olduğunu iddia etse de bu kadar ince bir bel için kaburga kemiklerinin alındığını biliyoruz. Gelin photoshop kadar gerçek üstü görünen bu Barbie insanları aşağıdaki galerimizden inceleyin ve Barbie bebek görüntülerinin hoş olup olmadığına siz karar verin.

Barbie Bebek Olmak için Milyon Dolarlar Harcamış bu insanlar için hazırladığımız galerideki resimlerin üzerine tıklayınız.

Adeta Barbie bebek olmuş modeller için Dakota Rose, Lolita Richi, Valeria Lukyanove, Barbie anime karakteri olmuş Anastasiya Shpagina, 28 yaşındaki Angelica Kenova, Rus asıllı olan Alina Kovalevskaya, beş çocuk annesi olan Nannette Hammond gibi isimler sayılabilir. Türkiye’den ise Yasemin Allen’ın Barbie bebeğe benzediğini düşünüyorum. Siz bu görüntüleri yapay buldunuz mu bilmiyorum ama bulsanız da bulmasanız da oyuncak bir bebeğe benzedikleri için yapay göründükleri gerçek. Bunu yukarıdaki galeriyi incelediğinizde zaten kendiniz çıkarım olarak aklınıza getireceksiniz, eminim. Çünkü fizikleri ve makyajları olsun, renkli gözlü olsalar dahi daha büyük bir göz irisi için kullandıkları lensler olsun, saçları kısa dahi olsa taktıkları peruklar ya da postişler veya eklettikleri saç kaynakları olsun, bu insanların yapay olduğu bir gerçek, bu yapaylığı ise doğal bir tespit olarak söylememiz ironi. Durumun psikolojik yönü ne kadar sağlıklı tartışılır ama onların böyle mutlu olduğu ise kesin olmalı ki, sağlıklarını bile gözardı ederek milyonlarca dolara bu görüntüye kavuşmuşlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. deniz erkunt dedi ki:

  Allah gözünüz kör olmaya.

 2. Aslı sırıtkan dedi ki:

  benim nenem barbie. niye öyle diyorsun??!

 3. kadincafikir dedi ki:

  estağfurullah Aslı hanım :D

 4. hatice dedi ki:

  iğrenç olmuşlar yazık

 5. kadincafikir dedi ki:

  maalesef insanlar çok farklı birbirinden, bazen böyle sonuçları oluyor, farklılık iyi olsa da sonuçları bazen dayanılmaz olabiliyor :)

BİR YORUM YAZ