Tüylenen Kıyafetler İçin Kesin Çözüm ve Yöntemler

Tüylenen Kıyafetler İçin Kesin Çözüm ve Yöntemler

Zamanla kıyafetlerde tüylenme, tifsime, tiftiklenme, yıpranma, tüy toplama gibi kumaş sorunları ortaya çıkabilir. Bu giysi tüylenme olayı görüntü olarak kötü bir imaj sergileyebilir. Sırf tüylendi diye eski kazak ya da benzeri kıyafetleri atmaya gerek yok, size Tüylenen Kıyafetler İçin Kesin Çözüm ve Yöntemler sunuyoruz. Eğer kıyafetteki tüylenme nasıl giderilir, tüylenmiş kıyafeti temizleme yolları nelerdir gibi sorulara cevap arıyorsanız, tam yerindesiniz. Aşağıda resimli anlatım olarak 9 farklı kıyafet tüyleri temizleme yöntemi bulunuyor. Şimdi bu Tüylenen Kıyafetler İçin Kesin Çözüm ve Yöntemler galerisinde de bahsettiğimiz pratik bilgileri açıklayalım.

  1. Jilet yöntemi ile tüylenmiş kıyafeti temizleme: Kıyafetlerdeki tüylenme problemini, yeni açılmış bir jilet yardımı ile çözebilirsiniz. Bunun için kesinlikle çok dikkatli olmalı ve tüyleri aşağıdaki görsellerde de göreceğiniz gibi dikkatlice kazımalısınız. Parmağınızı kesmemeye özen göstermeli, jileti gövdesinden tutup, eğik açı ile tüylerin üzerinden geçmelisiniz.
  2. Tıraş bıçağı yöntemi ile kıyafetteki tüyleri giderme: Giysilerdeki tüyleri bir tıraş bıçağı ile tıraşlayabilirsiniz. Kıyafetiniz ve elinizin kesilmemesi için jilet yöntemine göre tıraş bıçağı ile giysiyi tıraşlama daha az tehlikeli olacaktır.
  3.  Koli bandı yolu ile tiftiklenmiş kumaşı düzeltme: Tiftiklenen giysi dışında, koli bandı ile çekerek, hayvan tüylerini de kıyafetten giderebilirsiniz. Bunun için merdaneyi aşağıdaki görsellerdeki gibi kullanabilirsiniz.
  4. Bulaşık süngeri yardımıyla giysi tüylerini yok etme: Bu yöntemde bulaşık süngerinin yeşil kısmı, yani sert kısmını kullanmalısınız. Tüyleri kazır gibi kumaş yüzeyinden alabilir, elektriklenme yolu ile de daha küçük tüylerden kurtulabilirsiniz.
  5.  Ponza/topuk taşı kullanarak kıyafet tüylerini geçirme: Ponza veya topuk taşının pürüzlü yüzeyi, kıyafete sürtününce, tıpkı topuğa sürtünce pürüzleri alması gibi kıyafeti pürüzlü gösteren tüyleri alabilir.
  6.  Sık dişli tarak yardımı ile giysi tüylerini toplama: Tarağın sık dişli olması, tüylerin araya sıkışıp çekilmesini sağlayacaktır. Aşağıda tarağın bu yöntem için kullanımını inceleyebilirsiniz.
  7.  Bugidi (bukle aparatı) yardımıyle tüyleri yok ekme: Bugidinin pütürlü yüzeyi, özellikle kazak tüylerine tutunarak yüzeyden onları yok edecektir.
  8.  Kıyafet tüyü alma makinesi kullanma yoluyla giysi tüylerinden kurtulmak: Bu iş için özel olarak üretilmiş küçük aletler var. Bunlardan da faydalanabilirsiniz.
  9.  Özel yapışkanlı rulo ile kıyafetteki tüyleri giderme: Bunun için üretilmiş merdane gibi, dönebilen, kıyafetin üzerinde gezdirince yüzeydeki pürüz ve tüyleri toplayan rulolar var. Bu rulolar daha çok hayvan tüyünü giysiden yok etmek üzere üretilmiştir. Kedi ya da köpek sahipleri için kıyafetteki tüyleri bu yöntemle yok etmek daha uygun olacaktır. Aşağıda , resimli anlatım kıyafetten tüylenme giderme galerisi bulunmaktadır. 

Aşağıdaki galeride yukarıdaki maddelerin uygulanış biçimlerini göreceksiniz, küçük resimlere tıklayınız.

Yukarıdaki resimlerde yazıda açıklaması yapılan tüm Tüylenen Kıyafetler İçin Kesin Çözüm ve Yöntemler bulunmakta ve açıklamaları da yer almaktadır. Bu yöntemleri uygularken lütfen kendinize ve kıyafetinize zarar vermemeye gayret ediniz. En etkili kıyafet tüyü giderme yöntemi hangisi diye sorarsanız, tıraş bıçağı yöntemi olduğunu söyleyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ