Ev Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşınırken bazı pratik noktalara dikkat edersek, ev taşınması kolayca gerçekleşir. Tabi ki ne kadar kolay desek de ev taşıma yine de zahmetli bir süreçtir. Bizim amacımız bu süreci olabildiğince kolay atmanızı sağlayacak tüyolar vermek. Her şeyi belli bir plana göre hareket ettirirseniz yeni eve taşınmak sancısız geçer. Yeni eve taşınmadan önce yapılması gerekenlerden eşyaların taşınma şekli ve paketlenmesi çok önemlidir. Aşağıda size görseller ile beraber tüm ipuçlarını slayt tadında sunacağız, yazıyı okuduktan sonra bu görselleri yazıları ile beraber inceleyip kendi yapılacak listenizi de oluşturabilirsiniz. Ev taşımak, eski ve kullanmadığınız eşyaları değerlendirmek için müthiş bir fırsat; ilk olarak eşyalarınızı ayıklamak ile başlayabilir, eski eşyalarınızı ihtiyacı olan birilerine verebilir ya da satabilirsiniz. Satabilmeniz için ise Letgo gibi uygulamaların yanı sıra gittigidiyor.com gibi siteleri kullanabilir ya da direkt olarak bir spotçuya verebilirsiniz. Öncelikle daha az kullandığınız eşyaları paketlemek ile başlayabilirsiniz. Çünkü taşınana kadar kullanmanız gereken eşyaları paketlemek mantıklı değil. Yeni evinizde eşyaların nereye konacağını önceden belirleyin. Elektrik, doğal gaz, internet, su gibi aboneliklerinizi eski eviniz için iptal ettirin ve yeni eviniz için abonelik alın ya da mevcut aboneliklerinizi yönlendirin. Adres değişikliğinizi unutmayın. Örneğin kredi kartı ekstreniz ve dergi aboneliğiniz için adresinizi güncelleyin ki bu tür aylık gelen şeyler eski adresinize gitmesin.
Aşağıda tüm yapmanız gerekenlerin resimli bir liste geçişi var. Görmek için küçük resimlere tıklayınız.

Paketlerin üst ve alt kısımlarını belli eden ibareler, kırılabilir ise bunu belirten ibareler yapıştırmalı ya da kolilerine yazmalısınız ki nakliye elemanları ona göre davransın. Nakliye sözleşmenize eşyalarınızın bir listesini de ekleyebilir, eşyalarınızı güvene alabilirsiniz.
Ev taşırken buzdolabında yiyecek, içecek olmamalı ki bu yüzden taşınana kadar gıdaları tüketmeye bakın, günlük hatta saatlik gıda alışverişi ile israfın önüne geçebilirsiniz. Yeni taşınacağınız konutun tamir, boya gibi işlerinin halledilmiş olmasına bilhassa dikkat ediniz. Temizliği de yapılmış olmalı ki, yeni gelen eşyalarınızın içinde temizlik yapılması hoş olmaz. Değerli eşyalarınızı ve ziynet varlıklarınızı mutlaka güvenli bir yere saklayın ya da yanınıza alın. Ev taşınacağı gün çocuklarınızı size engel olmamaları adına komşu ya da akrabalarınıza, arkadaşınıza emanet edebilirsiniz. Buzdolabını taşımadan önce içini temizleyip buzlarının çözülmesini sağlayın. Eşyaların içinde yanıcı ve yakıcı maddeler bulunmamasına dikkat edin. Varsa da bunları emniyete alın.Mobilyalarınızın vidalarını, aksanlarını kaybetmeyecek şekilde muhafaza edin. Nakliye şirketi şoförünün numarasını alıp, iletişimde kalın. Yeni ev adresinizi bildirin. Sizin eve nakliyeci şirketten önce varmanız, onlara ortamı hazırlamanız ve yönlendirmeleri yapmanız adına bir avantajdır. Eşya listenizi kontrol ederek eşyalarınızı içeri alın ve parayı da tüm işler bitmeden vermeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ