Kışın Tüketilmesi Gereken Sebzeler, Meyveler ve Faydaları

Kışın Tüketilmesi Gereken Sebzeler, Meyveler ve Faydaları

Her mevsimin kendine özgü, doğal olarak yetişen meyve ve sebzeleri vardır. Hepsinin de ayrı ayrı faydaları bulunuyor. Kışın Tüketilmesi Gereken Sebzeler, Meyveler ve Faydaları bilmemiz ise, bizim kış mevsiminde daha az GDO yani genetiği değiştirilmiş organizma olan bitkilerin sebze ve meyvelerini kullanmamızı sağlar. Çünkü birçok meyve ve sebze, kış mevsiminde yetişebilmesi ve dayanıklı olması için genetik değişime zorlanıyor. Haliyle GDO da bizi en çok ürküten konulardan biri gıda sektöründe… Bu yüzden gelin beraber Kışın Tüketilmesi Gereken Sebzeler, Meyveler ve Faydalarına değinelim; hormonsuz ve organik sebzeyi ve meyveyi, mevsiminde tüketip faydasını görelim. Kışın Tüketilmesi Gereken Sebzeler, Meyveler ve Faydaları için size aşağıda enfes bir galeri sunuyoruz. Böylelikle hem resimlerini inceleyebileceksiniz, hem de faydalarını okuyabileceksiniz.  Hormonlu olan sebze ve meyveler, insan vücuduna yarar sağlamıyor, çünkü bitkinin dayanıklı olup, mevsim dışı yetişmesini sağlayan hormon, vücudumuzun hormon dengesini de bozuyor! Üstelik kanserojen bir etki göstererek, depresyon dahi yapabiliyor! Bu kadar zararı varken, mevsim dışında meyve sebze tüketmek yerine hormonsuz ve sağlıklı meyve ve sebze tüketmemizde çok büyük fayda var. Genel olarak hormonsuz ve organik diye tabir edilen meyve ve sebzeler, pahalı oluyorlar fakat imkanınız varsa kendiniz bu meyve sebzeleri yetiştirebilirsiniz.
Kışın Tüketilmesi Gereken Sebzeler, Meyveler ve Faydaları hakkında aşağıdaki galerideki resimleri tıklayarak, faydasını ve neler olduklarını da okuyabilirsiniz. Aşağıdaki galerideki resimleri ile tek tek faydaları açıklandı, işte Kışın Tüketilmesi Gereken Sebzeler, Meyveler ve Faydaları :


Unutmayın, pahalı bulsanız dahi ucuza kaçıp aldığınız sebze ve meyvelerin size geri dönüşü hastalık ve sağlıksızlık olacağından aslında çok daha masraflılar. Biraz daha geniş düşünürsek, zaten mevsiminde yetişmiş bir sebzenin ya da meyvenin eldesi daha maliyetsiz olacağından ucuz da olacaktır.

Güvenilir ve ucuz meyve sebze için ise, semt pazarlarını tercih edebilirsiniz, genelde marketlerde pahalı ve hormonlu sebze meyve ile karşılaşmanız mümkündür. Pazar yerleri ise hele ki küçük bir yerleşim yerinde iseniz, köylerden gelmiş mis gibi taze sebze meyve ile doludur. Ancak istisnaları es geçerek bu yorumu yapıyoruz. Tabi ki bu durumların tam tersi ile de karşılaşmamız mümkündür.  Ayrıca bir sebze ya da meyve, mevsiminde hormonsuz olarak yetişse dahi GDO bir bitki sebzesi-meyvesi olabilir. Hormona göre GDO’yu fark etmek daha zordur çünkü değişiklik genlere işlemiştir ve GDO’lu tarım, ürettiği genetiği değiştirilmiş ürünler ile zehir saçar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ