Kavanoz ve Cam Şişe Yüzeylerinden Etiket, Yapışkan Bant İzi Nasıl Geçer?

Kavanoz ve Cam Şişe Yüzeylerinden Etiket, Yapışkan Bant İzi Nasıl Geçer?

Cam şişe ve kavanozları çeşitli amaçlarla kullanmak istediğinizde, üzerinde can sıkıcı etiketler, yapışkan kağıtlar ya da bant izi, yapıştırıcı izi gibi lekeler ile karşılaşabilirsiniz. Peki Kavanoz ve Cam Şişe Yüzeylerinden Etiket, Yapışkan Bant İzi Nasıl Geçer? Bu soruna çok fazla çözüm yöntemi var. Cam yüzeylerdeki yapışkan izlerini sökmek için çok etkili yöntemlerden hem aşağıdaki galeriye hem de açıklamalara derlemeler yaptık. Dilerseniz bu Kavanoz ve Cam Şişe Yüzeylerinden Etiket, Yapışkan Bant İzi geçirme yöntemlerine bir an önce başlayalım ve bakalım. Unutmayın, yapışkan kimyasal olduğu için, her yapışkanda farklı bir kimyasal yapı olabilip, tek bir yöntem işe yaramayabilir. Siz cam penceredeki bant izleri gibi çeşitli sorunları çözmek için bu yöntemlere gönül rahatlığı ile başvurabilirsiniz. Şimdi Kavanoz ve Cam Şişe Yüzeylerinden Etiket, Yapışkan Bant İzi Nasıl Geçer sorusu için aşağıda hazırladığımız galerideki 10 ana çözümü açıklayalım:
1. Beyaz Sirke İle Yapışkanlı Yüzeyi Çözme Yöntemi: Evinizdeki beyaz sirke ile kavanozun etiketini soyduktan sonra kalan etiket izini yok edebilirsiniz. Sirkeyi yapışkan bölgeye döküp, bir bez yardımı ile bastırarak silin.
2. Asetonla Bant İzi Yok Etme: Aseton kullanarak, cam penceredeki, cam şişedeki bant yapışkanını ya da etiket yapıştırıcı izini yok edebilirsiniz. Pamuğunuza bolca aseton döküp, ilgili bölgeyi dairesel olarak silin ve yapışkan giderilme işlemi tamamlanana kadar bunu sürdürün.
3. Kolonya Kullanarak Camdaki Yapışkanı Sökme: Camdaki yapışkan bölgeye bolca kolonya döküp, bastırarak siliniz.
4. İspirtoyla Kavanoz Yapışkanını Çıkarma İşlemi: Sadece kavanoz değil, bahsettiğimiz bütün cam ürünlerdeki yapışkan bölgelere ispirtolu bez ile müdahale edebilirsiniz. Yine ispirtoda bekletmek de etkili olacaktır ama daha maliyetli bir yöntem bu.
5. Fön Makinesi İle Yapışkan Çözme: Bilindiği üzere ısı ile maddeler daha akışkan bir hale geçer. Dolayısıyla siz de etiket sökmek için, önce bölgeyi fön makinesi ile ısıtarak yapışkanı eritip, etiketi sökme işlemi yapabilirsiniz.
6. Limon ve Karbonat Reaksiyonu: Bu iki maddeyi karıştırırsanız cam temizleme işlemi de çok güzel gerçekleşecektir. Yarım limona karbonat serpin ve cam şişeyi ovun. Kavanoz ve Cam Şişe Yüzeylerinden Etiket, Yapışkan Bant İzi Nasıl Geçer sorusuna etkili yanıtlardan biri de limon ve karbonat ile temizlik yoludur.
7. Sıcak Su ve Sabun ile Cam Pencereden, Cam Kavanozdan Etiket Çıkarma: Sabunlu sıcak su dolu bir kaba batacak şekilde kavanozu yatırın. Bir süre bekletin, su soğuduktan sonra dikkatlice kavanozun kağıdını çıkarın.
8. Sıcak Su ve Deterjanla Yapışkan Sökme: Deterjanlı sıcak suda cam malzemenizi bekletip, yapışkan kağıdını ovarak çıkarın.
9. Sıvı Yağ ve Karbonat ile Yapışkan Soyma: Bu ikisini belirli miktarda göz kararı karıştırıp bu karışımla cam kavanozdaki yapışkandan kurtulabilirsiniz.
10. Çamaşır Sodası ve Sıcak Su ile Şişe Etiketi Sökme: Şişedeki etiketi çıkarmak için çamaşır sodası döktüğünüz sıcak suda kavanoz ve şişeyi bekletebilirsiniz. Kavanoz ve Cam Şişe Yüzeylerinden Etiket, Yapışkan Bant İzi Nasıl Geçer, sorularının görsel olarak yanıtları için aşağıdaki galeriyi inceleyiniz.
Küçük resimlere tıklayarak tüm Kavanoz ve Cam Şişe Yüzeylerinden Etiket, Yapışkan Bant İzi Çıkarma Yöntemlerini keşfedebilirsiniz:


Lütfen yukarıdaki görsellerde yer alan cam şişe veya kavanozdan yapışkan, etiket çıkarma yöntemlerini uygularken, kullandığınız maddelere özen gösteriniz. Gerekli önlemleri alınız ve sıcak suyun teninize temas etmemesini gözetiniz. Özellikle deterjan, ispirto ve çamaşır sodası gibi malzemelere direkt temas etmeyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ