Ünlülerin Estetikli Halleri ve Doğal Halleri

  • 26 Ekim 2019
  • 2.562 kez görüntülendi.
Ünlülerin Estetikli Halleri ve Doğal Halleri

Tıp gün geçtikçe ilerliyor ve estetik işlemler de tıbbın ilerlemesinden faydalanarak, kendine olumlu gelişmeleri katıp, artık doğala çok yakın sonuçlar elde edebilecek kıvama geliyor. Bu gelişme, maliyetin düşüp, talebin artmasına; bir arz talep durumunun oluşmasına da sebep oldu. Önceden estetik işlemlerden çekinen insanlar şimdi uygun bütçe ile estetik ameliyat, dolgu, botoks ya da medikal işlemler yaptırabiliyorlar. Yüzleri ile ön planda olan oyuncular, mankenler, şarkıcılar ve sunucular estetik ameliyatlara çokça başvururken, günümüzde ünlü olmayan insanlar da “estetikli” olabiliyor. Bunun başlıca sebebi, öyle görünüyor ki sosyal medya fenomenleri. Çünkü onlar daha çok bizden görünüp, kazandıkları parayla kendilerine filtre ya da photoshop uygulamayı gerektirmeyecek yüz ve vücutlara sahip olmak isteyebiliyorlar. Bu da evinde otururken, bu fenomenin “story”sini izleyen birinin bile aklına estetik ameliyat veya işlem yaptırmayı getirebiliyor. Dolgu ve botoks gibi işlemler artık kuaförlere kadar indi. Daha önce yayınlamış olduğumuz Yerli Ünlülerin Estetikli Görüntüleri için BURAYA TIKLAYINIZ. Güzel diye bilinen neredeyse tüm ünlüler yüzünde estetik bir işlem taşıyor. Makyajın büyüsü demode oldu diyebiliriz. Sadece kadınlar değil, erkek ünlüler de estetik yaptırıyor. Genlerimizi değiştiremesek de bu yol ile fenotip değişimi yaşıyoruz. Dozunda olduğu sürece her şey gibi tehlikesiz fakat bağımlısı olan ünlüler, insanlar da var. Estetik işlemlerin değişimi nasıl etkilediğine, ünlüler penceresinden bakalım ve aşağıdaki ünlülerin estetiksiz ve estetikli hallerini birlikte ele alalım:
Ünlülerin Estetikli Halleri ve Doğal Halleri için aşağıdaki küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Galerimizi incelediğinizi varsayarak, konumuza galerideki ünlüler üzerinden devam edelim. Estetik yaptırma yaşı, eskiden olduğu gibi Ajda Pekkan’larda falan değil artık, Billie Eilish ve Aleyna Tilki yaşlarına kadar düştü. Billie Eilish şuan oldukça genç hatta çocuk yaşta ve buna rağmen dudak dolgusu yaptırmış. Aleyna Tilki’nin dediği “Doğru dudak kalemiyle dudaklarım böyle oldu.” olayı, tamamen yalan ama inanmak isteyen inanabilir. Aleyna Tilki bariz olarak dudak dolgusu yaptırmış. Burnu da belki bu yüzden küçülmüş görünüyordur ya da kim bilir rhinoplasty de denilen burun estetiği ameliyatı olmuştur. Nesrin Cavadzade’nin dediği gibi de şekeri gluteni kesince böyle olmuyorsunuz. Estetik işlemler artık bir sistem oyunu haline geldi. İnsanlar sosyal medya filtrelerine, kusursuz yüzlere gerçekte sahip olmak istiyor. Estetik işlem üzerine estetik işlem yaptırıp da hala photoshop, FaceApp ya da Beauty Plus, Stüdyo gibi adları olan uygulamalar kullanıp, yine de kendiyle barışmamış, hastalık derecesine taşımış insanlardan söz ediyoruz. Uygun dozda bu uygulamalar da kullanılabilir ama bu uygulamalardaki gibi olmak isteyip de hala vazgeçmemek, evet biraz hastalıklı görünüyor. Ünlülerin hepsi böyle değil tabii ki, hatta Aslı Enver ve Tuba Büyüküstün gibi ünlüler, doğal güzellikleri ile ön planda olsalar da yine de uyarıyoruz; Türkan Şoray bile estetik güzeli bir Yeşilçam tanrıçası. Ama şunu da demeden etmemeli; tabii ki bir insan estetik ameliyat, botoks ya da dolgu tercih edip, kendiyle barışık da olabilir. Bizim dikkat çektiğimiz nokta olayın dozu. Estetik yerinde kullanıldığında, hatta biraz rötuş amaçlı kullanılsa dahi mükemmel bir olay olabiliyor da. Sadece negatif bir tutum sergilememek lazım. Bu yüzden sizlere estetiğin avantajları kadar dezavantajlarından da söz ettik. Kendinizi iyice dinlemeden yaptırmamanızı tavsiye ederiz. Yaptırıp pişman olsanız da dünyanın sonu değil. Buna en güzel örnek Danla Biliç olabilir. Bir ara gereksiz dolgu ve işlemler ile yüzünü o kadar yordu ve şişirdi ki, mide ameliyatı olup zayıfladıktan sonra yaptırdığı işlemler ise çok profesyonel ve muhteşem sonuçlar ortaya çıkardı. Bu kadar yaşa bu kadar estetik mazisi fazla olsa da son görüntüsü gerçekten çok güzel oldu. Bakın bu da bir yorumdur. Güzellik görecelidir. Son halini güzel bulmayanlar da var. İlk halini çok beğenenler de var Daniela’nın. Yani önemli olan sizin nasıl hissedeceğiniz ve elalem ne der, demeden önce; ben bu işe ne derim, diyebilmenizdir! Sağlığınız ve en önemlisi ruh sağlığınız, estetik ameliyat kararınızda göz önüne almanız ve yoklamanız gereken bir konu.
Ünlülerin estetik furyasının sonu yok; herkes nasıl mutlu ise, o yolda devam etsin… Yeter ki o yol başkasına, özellikle de kendisine zarar vermesin! Mutluluk ve sağlıkla kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ