İnanılmaz Benzerliği ile İkiz Sanabileceğiniz Yerli Ünlü Kadınlarımız

İnanılmaz Benzerliği ile İkiz Sanabileceğiniz Yerli Ünlü Kadınlarımız

İnsan insana elbette benzeyebilir fakat bazen öyle insanlar görüyoruz ki adeta ikiz kadar çok benzeyip, birbirleri ile dahi karıştırılabiliyorlar. İnanılmaz benzerliği ile ikiz sanabileceğiniz yerli ünlü kadınlarımız da bu şekilde benzerlikten fazlaca nasibini alan ünlü kişilerden oluşuyor. Aşağıda İnanılmaz Benzerliği ile İkiz Sanabileceğiniz Yerli Ünlü Kadınlarımızın görsellerinden karşılaştırmalı görsellerden oluşan galerimizden de göreceğiniz gibi, ikiz olmak kelimesine çok yaklaşan kadınlar da olduğu gibi bazıları ise son derece birbirini andırıyorlar. Mesela Burcu Esmersoy ve Esra Sönmezer gerçekten inanılmaz benziyorlar. Fakat Aylin Kabasakal ile Aylin Kontente’nin ise sadece anımsatan bir benzerlikleri olduğunu da bazılarımız düşünebilir. Bu inanılmaz benzerlikte rolü olan noktalardan en önemlisi burun benzerliği ve göz benzerliği. Daha sonra ise, anımsatan mimikler, çene hattının birbirine benzemesi ya da saç modelleri de etkili olan benzerlik yönlerinden… Bu ünlüler birbirlerinin yerine bile geçebilecek kadar benziyorlar yani esprili bir yaklaşım ile diyebiliriz ki birbirinin yerine bile rol alabilirler. Bu karıştırma olayından nasibini geçenlerde bir haberden dolayı maalesef cumhurbaşkanımızın damadı da almıştı. Sümeyye Erdoğan’ın görüntüsü diye Zeynep Tokuş’un görüntülerinin paylaşılmasına kızmıştı. Kasıtlı ya da değil, çok benzediklerinden ileri gelen bir olay geliştiği açıktı. Bu çok benzeyen ünlülerden Ebru Cündübeyoğlu’nun Gülşen Bubikoğlu’na çok benzemesi de bizi nostaljik bir tesadüfe şahit ettiriyor. Güzeller güzeli Gülşen Bubikoğlu’na çok benzeyen Ebru Cündübeyoğlu’nun en çok ağız ve çene yapısının aynı zamanda sert mimiklerinin etkili olduğunu söyleyebiliriz.
İnanılmaz Benzerliği ile İkiz Sanabileceğiniz Yerli Ünlü Kadınlarımızı benzerliklerini tam boyut görüntülemek için küçük görsellere tıklayınız.


Yukarıda da göreceğiniz gibi bazıları özellikle ikiz kadar çok benzemekte. Bu listede yer vermediğimiz çok benzeyen bir diğer isim de Türkan Şoray’a benzerliği ile Melike İpek Yalova. Özellikle Karadayı dizisi ile yıldızı parlayan Melike İpek Yalova, Muhteşem Yüzyıl dizisi ile keşfedilen bir isimdi. Şu sıralar bir projede yer almıyor. İnanılmaz Benzerliği ile İkiz Sanabileceğiniz Yerli Ünlü Kadınlarımızdan Melis Birkan da Sevinç Gürsen ile benziyorlar. Hatırlarsanız Melis Birkan da Issız Adam’ın Issız Kadını olarak hafızalarımızda yer etmişti ve oyunculuk hayatında zirveye yerleşmişti. Issız Adam filminde ise, Ada rolünü hakkı ile vermişti. Eskilerden ama eskimeyenlerden Nebahat Çehre’nin de Evrim Alasya ile benzerliği yine İnanılmaz Benzerliği ile İkiz Sanabileceğiniz Yerli Ünlü Kadınlarımız arasında dikkat çeken benzerlikler arasında. Ne kadar benzerlerse benzesinler, bu kadınlardan birbirine benzeyenler arasında bir tanesi mutlaka diğerine göre daha fazla kariyerinin zirvesine daha yakın diyebiliriz. Yani başarı için sadece görüntü şart değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ