Dantellerle Ev Dekorasyonu

Dantellerle Ev Dekorasyonu

Hepimizin evinde çeyizlerden kalan eski dantellerden vardır. Bir kenarda duran ve hiçbir işe yaramayan bu dantelleri farklı şekillerde değerlendirerek tekrar kullanışlı hale getirebiliriz. Dantelle ne yapabiliriz ki? dediğinizi duyar gibiyim. Dantellerle evlerde yapacağınız farklı tasarımlar son dönemlerde popüler akım haline gelen vintage tasarımların öncüsü olabilir. Hem moda akımına uygun tarzda ev dekore etmek, hem de eski dantelleri değerlendirmek kulağa hoş geliyor. Eski dantelleri duvar dekorasyon ürününden, yastık süslemeye kadar pek çok farklı alanda değerlendirebiliriz. Özellikle eski dekoratif ürünleri dantel kaplayarak çok şık yeni ürünler elde edebiliriz. Örneğin galerimizde de verdiğimiz örneklerdeki gibi eski abajuru farklı dantellerle kaplayarak şık bir tasarım elde edebilirsiniz. Ne şekilde kaplayacağınız sizin zevkinize ve elinizdeki dantel çeşidine bağlı.  Eski mumluk ve şamdanları yenilemek için de dantelleri kullanabiliriz. Şeffaf bir yapıştırıcı aracılığıyla bunları kaplayarak yeni bir tasarım ürünü elde edebilirsiniz. Çiçek beslemeyi sevenlerin hoşuna gidecek farklı bir süsleme tekniği de saksılarla yapılanları. Özellikle balkonda eskimiş ve soyulmuş saksıları düzenlemek, balkonun bir köşesinde şık bir dizayn oluşturmak adına saksılara enine veya boyuna danteller yapıştırabilirsiniz. Son dönemlerde çok popüler olan rüya kapanı modellerini de dantellerle tasarlayabilirsiniz. Dantellerle yapılan rüya kapanı modelleri de çok hoş görünmekte. Özellikle krem rengi tonlarda eski dantellerle yapılan modeller hoş görünmekte.

Birbirinden harika dekoratif dantel ürünlerin Modellerini TAM BOYUTTA görüntülemek için lütfen aşağıdaki görsellere tıklayınız.

Evdeki eski kırlent ve dekoratif yastıkları da yenilemek için eski dantelleri kullanabilirsiniz. Eski danteller sayesinde eski malzemeleri yeni gibi yeniden tasarlayabilirsiniz. Galeride farklı şekillerde süslenen kırlent modellerine yer verdik. Yine dantelleri kullanabileceğimiz bir alan kolalama yöntemiyle sertleştirerek dantel kase yapma yöntemi. Sizlerin de bildiği gibi danteller kolalama yöntemiyle sertleştiriliyor. Bu şekilde herhangi bir kase veya balonu kalıp olarak kullanarak dekoratif dantel kase yapabiliriz. İçine farklı objeler koyarak daha gösterişli hale getirebilirsiniz.  Yine kola yöntemiyle sertleştirdiğiniz dantelleri duvarlara çerçeve gibi asarak etnik bir köşe yaratabilirsiniz. Eski dönemlerde çok fazla kullanılan dantel masa örtülerini eski dantelleri birbirine dikerek yapabilirsiniz. Farklı renklerde ve asimetrik dantel masa örtüleri özgün tasarımıyla evlerinize şık bir hava katacak. Dantellerle yapılabilecek ürünler çok fazla, sizlere mümkün olduğu kadar farklı modelleri göstermeye çalıştık. Eski dantelleri değerlendirme konusunda sizlere fikir verebildiysek ne mutlu. Hepinize kolay gelsin hanımlar. İyi günler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ