Penye İpten Sepet Yapımı ve Örgü Penye Sepet Modelleri

Penye İpten Sepet Yapımı ve Örgü Penye Sepet Modelleri

Penye ipler, yün iplere oranlara daha ağır yapılı iplerdir. Penye ipten örgü sepet yapılışı ise, basit ve eğlenceli bir örgü çeşidi. Bu penye örme ip sepetleri, sanki kolalanmış gibi, sabit bir duruşa sahip oluyorlar. Böylelikle içerisine bir şeyler de koyabiliyorsunuz. Penye ipten örgü sepetleri makyaj malzemesi sepeti, kalemlik sepet, toka ya da takı sepeti gibi çeşitli amaçlar için kullanabilirsiniz. Ayrıca, şekil olarak penye örme sepet modelleri arasında birçok seçenek de var; örneğin kare şeklinde bir örgü penye sepet modeli örebilirsiniz, oval, yuvarlak, dikdörtgen ya da bombeli penye sepetler de bulunuyor. Bunun yanı sıra penye sepetlere kulp da yapabilirsiniz. Kulplu örgü penye sepet modellerinin kulp kısmına fiyonk yapıştırma ya da penye sepete boncuk, kurdele ekleme gibi çeşitli süsleme yöntemleri ile de süsleyebilirsiniz. Penye sepet örme kolay olduğundan küçük çocukların dahi kolaylıkla yapabileceği aktiviteler içerisinde yer alabilirler. Böylelikle çocuğunuzun motor gelişimini ve el becerilerini de desteklemiş olursunuz. Bazı örgü penye sepet modellerini aşağıdaki galeriden görebilirsiniz.

Penye ipten sepet nasıl yapılır, bilmiyorsanız; penye ipten nasıl sepet yapılacağı konusunda detaylı Youtube videoları için ayrıca bakınız: Penye İpten Sepet Yapımı Videoları

Penye sepet modellerini tam boyutta görüntülemek için lütfen AŞAĞIDAKİ görsellere bakınız.


Penye sepet için kullanacağınız ipin rengi, penye sepete bir imaj da kazandıracaktır. Örneğin, çocuklar için yapılacak bir penye ipten sepet, daha canlı ve janjanlı bir renkte olabilir. Soft renkler, yumuşak renkler günlük kullanıma uygun görünse de eğer makyaj malzemesi gibi ürünleri içerisine koymak için örgü penye sepet örmekte iseniz, böyle açık renklerin daha çabuk lekelenme ve kirlenme yapabileceği ihtimalini de göz önüne alın. Koyu ve ağır renklere sahip penye ip ile de konsol için, orta sehpa için, televizyon ünitesinin önüne koymak için eni uzun, boyu kısa penye sepet örebilirsiniz. Kulplu penye sepetlerin de banyolarda kullanılmaya daha müsait göründüğünün düşüncesindeyiz. Bu sezonun en moda örme penye sepet modelleri için ise yukarıdaki galeriden örgü penye ipten sepet modellerini inceleyiniz. Penye ipten sepet yapabilmek için penye ipin yanı sıra tığ ve şişlere de ihtiyaç duyacağınızı unutmayınız. Artık penye ipler her yerde, yaygınlaştılar, bu yüzden herhangi bir ipçide penye ip bulabilirsiniz. Penye ipler nerede bulunur, penye ip nereden bulabilirim, diye fazla düşünmeye gerek yok, internetten de örgü için penye ip siparişi verebilirsiniz. Bunun için pek çok alışveriş sitesi bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ