Yeni 52 Tane Tığ İşi Yazma Tülbent Kenarı İğne Oyası Modelleri

Yeni 52 Tane Tığ İşi Yazma Tülbent Kenarı İğne Oyası Modelleri

Geleneksel çeyiz hazırlıklarında iğne oyası modellerinin yeri ve önemi başkadır. Anadolu’da genç kızlar, çeyizleri için özenle el işi ürünler hazırlarlar. Bu geleneğimiz günümüzde de devam etmekte, belki formatı değişmektedir. Yeni modeller çıktıkça, teknik ve uygulama farklılıkları ile Yeni Tığ İşi Yazma Tülbent Kenarı İğne Oyası Modelleri de her dönem güncelleniyor. Artık bu işi el emeği olarak yapıp satan kadınlar da var ve bu sayede ekmek parası kazanıyorlar. Biz de iğne oyası, yazma oyası ilgilenenleri için dev arşiv niteliğine Yeni 52 Tane Tığ İşi Yazma Tülbent Kenarı İğne Oyası Modeli resimleri hazırladık. Bu fotoğrafları Yeni 52 Tane Tığ İşi Yazma Tülbent Kenarı İğne Oyası Modelleri galerimizde yani aşağıda sizlere sunduk. Özellikle cıvıl cıvıl doğa motiflerinin işlendiği bu Yeni 52 Tane Tığ İşi Yazma Tülbent Kenarı İğne Oyası Modelleri, bazen boncuklu oya, bazen kurdeleli oya, bazen de farklı ip ile işlenmiş iğne oyası süslemesine sahip olarak karşımıza çıkabiliyor. Ayrıca mevlüt örtüsü iğne oyaları için de buraya TIKLAYABİLİRSİNİZİp rengi seçimi ise, genelde yazmanın rengine uygun oluyor ama özellikle yaprak figürlü iğne oyası modeli gibi vazgeçilmez yan süslemelerden dolayı, yeşil renk ip, Yeni 52 Tane Tığ İşi Yazma Tülbent Kenarı İğne Oyası Modellerinin de favori ip rengi olarak görülüyor.
Yeni 52 Tane Tığ İşi Yazma Tülbent Kenarı İğne Oyası Modellerini tam boyutta incelemek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.


Yeni 52 Tane Tığ İşi Yazma Tülbent Kenarı İğne Oyası Modelleri, çiçekli oya modeli, güllü oya modeli ya da salkım üzüm motifli oya modeli gibi çeşitli bahar temalarını içeriyor. Bazı Yeni 52 Tane Tığ İşi Yazma Tülbent Kenarı İğne Oyası Modelleri ise büyük ve iri işleniyor. Ponpon ya da püsküller ile süslemeler ise daha çok modern tarzı benimsemiş genç kızların beğenisine sunuluyor. Mevlüt örtüsü kenarı olarak da kullanabileceğiniz bu Yeni 52 Tane Tığ İşi Yazma Tülbent Kenarı İğne Oyası Modellerini incelemeden yani yukarıdaki görsellere bakmadan geçmemenizi tavsiye ediyoruz. Bu güzel geleneği, başörtüyü günlük olarak kullanmasanız yani tesettürlü olmasanız dahi hatıra niyetine devam ettirebilirsiniz, çünkü manevi bir gücü olduğu kesin, el emeği göz nuru iğne oyası her biri…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ