Stiletto Ayakkabı Modelleri ile Stiletto Hakkında Bilinmeyenler

Stiletto Ayakkabı Modelleri ile Stiletto Hakkında Bilinmeyenler

Stiletto ayakkabılar; günümüzde sivri burunlu ve sivri, ince topuğu olan, özellikle klasik giyim sever kadınlar tarafından tercih edilen bir ayakkabı çeşididir. Stiletto adı ise, hatta Google arama motoru çevirisinde dahi kama olarak geçer. Bir tür sivri alet olan kama ismi yani stiletto ismi bu ayakkabıların ince topuğundan dolayı verilmiştir. Bazı kadınlar için stiletto ayakkabı modellerini tercih etmek ise, son derece zordur. Sebebi ise, stiletto ayakkabının ayak anatomisini bir hayli zorlamasıdır. Fakat buna rağmen şık ve zarif aynı zamanda da çekici olan görüntüsü sayesinde stiletto ayakkabılardan vazgeçemeyen kadınların sayısı da bir hayli fazladır. Öyle ki artık günlük giyim kombinlerini oluştururlar iken bile stiletto ayakkabı kullanarak, tarzını bu yönde çekici kılmış birçok kadın var. Stiletto ayakkabıların ayağı zorladığı bir gerçek ve hatta bu ayakkabı tercihi yüzünden ayak yapısı değişmiş ünlüler dahi var. Stiletto ayakkabıları çokça kullanıp, artık düz taban giyememe durumları dahi oluşabiliyor. Örneğin, ünlü isimlerden Victoria Beckham, stiletto ayakkabıyı bu şekilde stiletto bağımlısı diyebileceğimiz kadar çok giyiyor. Bunun yanı sıra, bu ayakkabı stilinin ve şeklinin ayağına yaptığı acıya ve ağrıya bir dakika dahi tahammül edemeyecek kadınlar da var. Gelin şimdi bir de bu stiletto ayakkabıların tarihinden söz edelim. İlk olarak Roger Vivier’ın stiletto ayakkabıları trend haline getiren kişi olduğunu söyleyebiliriz. Stiletto ayakkabılar ilk etapta çok dayanıksız ve çabuk kırılan yapıda ince topuklara sahiplerdi. Daha sonra bazı teknolojik gelişmeler bu ayakkabı çeşidine de yansıdı ve ortaya dayanıklı ince topukları olan stiletto ayakkabı modelleri çıktı.

Stiletto Ayakkabı Modelleri ile Stiletto Hakkında Bilinmeyenleri incelemek için lütfen aşağıdaki küçük görsellere tıklayınız.

Stiletto ayakkabı dediysek eğer müthiş bir ikon olan Marilyn Monroe‘yu da anmadan edemeyeceğiz. Pin up denen tarzın öncülerinden olan Marilyn Monroe da stiletto ayakkabıları sık sık kullanırdı. Aslında bir alakası var mı bilinmez ama pin up kelimesindeki pin de zaten toplu iğne demek. Size de bu tarzın ismindeki toplu iğne kelimesinin olayı stiletto kelimesindeki kama gibi gelmedi mi? Son olarak da stiletto ayakkabıyı çok rahat bir şekilde giyen kadınları ayakta alkışlamak istiyoruz. Çünkü gerçekten anatomiyi zorlayıp, hatta bazı uzmanlarca anatomiye zarar verdiği de söyleniyor ki bu yüzden stiletto giyebilmek başarı dahi sayılabilir. Siz yine de ayaklarınızı çok zorlamamaya bakın, çünkü vücudun bütün ağırlığını taşıyan ayaklarımızdaki duruş bozuklukları, omurgayı da etkileyebilecektir ki takdir etmelisiniz, omurga da iskelet sistemimizi ayakta tutan merkezimiz sayılır.

Translations:

Stiletto shoes; today it is a type of shoe with pointed toe and pointed, thin heel, which is preferred especially by women who love classic clothing. The name Stiletto is even wedge in Google search engine translation. The name of wedge, namely stiletto, which is a kind of pointed tool, is given because of the thin heel of these shoes. It is extremely difficult to choose stiletto shoe models for some women. The reason is that stiletto shoes push the anatomy of the foot a lot. However, the number of women who cannot give up on stiletto shoes thanks to its stylish and elegant at the same time, is also attractive. So much so that even though they create daily wear combinations, there are many women who have made their style attractive in this direction by using stiletto shoes. There is a fact that stiletto shoes push the foot and even celebrities whose foot structure has changed due to this choice of shoes. By using stiletto shoes a lot, now they can even wear flat soles. For example, Victoria Beckham, one of the famous names, wears stiletto shoes so much that we can call this a stiletto addict. In addition, there are also women who cannot tolerate the pain and pain that this shoe style and shape does to their feet. Now let’s talk about the history of these stiletto shoes. First, we can say that Roger Vivier is the person who made stiletto shoes a trend. Stiletto shoes in the first place had thin heels with a very flimsy and quick-breaking structure. Later, some technological developments were reflected in this type of shoes, and stiletto shoes with durable thin heels appeared.
If we said stiletto shoes, we will not be able to remember Marilyn Monroe, which is a great icon. Marilyn Monroe, one of the pioneers of the style called pin up, also used stiletto shoes frequently. Actually, it is not known whether it has anything to do but the pin in the word “pin up” is already a pin. Didn’t the word pin in the name of this style come to you like the wedge in the word stiletto? Finally, we want to applaud the women who wear the stiletto shoes very comfortably. Because it is said that it really pushes the anatomy and even damages the anatomy by some experts, so wearing a stiletto can be considered a success. You should still try not to push your feet too hard, because posture disorders in our feet, which carry the entire weight of the body, can also affect the spine, which you should appreciate, and the spine is our center that sustains our skeletal system.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ